Czy chcemy wynająć firmę sprzątającą?

Czy chcemy wynająć firmę sprzątającą?
sprzątanie poremontowe poznań annfil.pl

Jeżeli prowadzimy biuro, to z pewnością chcemy, aby było w nim czysto, zwłaszcza że jest ono naszą wizytówką przed klientami i potencjalnymi partnerami we współpracy.

Jednak nie zawsze będziemy mieli tyle czasu i sił, aby samemu zająć się jego sprzątaniem, dlatego warto wynająć kogoś, kto zrobi to za nas.

W internecie możemy znaleźć wiele firm, które oferują swoje usługi sprzątania, więc nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem tej właściwej, chociaż warto tutaj pamiętać o tym, aby zastosować kilka zasad.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chcemy wynająć firmę sprzątającą, to koniecznie powinniśmy popatrzeć, jakie ma ona opinie, ilu ma ludzi i z jakiego sprzętu korzysta.

Poza tym, podpisując umowę z taką firmą, powinniśmy od razu ustalić, czy chcemy sami zajmować się dostarczaniem odpowiednich detergentów do mycia, tak aby wiedzieć, co będzie tutaj używane, czy może wolimy, aby wszystkim zajmowała się dana firma, jej pracownicy mają przychodzić z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, a my im za to będziemy po prostu płacić.

Dodatkowo warto też od razu uzgodnić, ile razy w tygodniu i o jakich godzinach będzie przychodziła do nas taka osoba sprzątająca.

Czy ma to być wieczorem, gdy już wszyscy pracownicy biura wyjdą, czy może rano, jeszcze zanim przyjdą? Warto także ustalić, czy do obowiązków osoby sprzątającej będzie należało także wycieranie biurek, bo może się okazać, że mamy na biurku tyle ważnych dokumentów, że może lepiej żeby nikt poza nami tego nie ruszał.

Im więcej detali uda nam się ustalić na samym początku, tym większa będzie pewność, że taka współpraca będzie przebiegała naprawdę dobrze, a my będziemy z niej zadowoleni.

Mając na początku ustalone jasne zasady, my nie będziemy się denerwować, że coś nie jest posprzątane, a osoba sprzątająca nie będzie się zastanawiała, czy może daną rzecz przestawić.