Jaki robot sprzątający? Czy warto?

Jaki robot sprzątający? Czy warto?

5 czerwca 2019 Wyłącz przez Beata
najlepsze programy partnerskie www.blitz-cleaning.com/czyszczenie-i-pranie-dywanow.html szkodniki drewna zwalczanie

Lubimy przebywać w czystych pomieszczeniach, a jeśli ma to być nasze mieszkanie, to tym bardziej będzie zależało nam na tym, aby utrzymać w nim porządek. Niestety praca, małe dzieci, albo zwierzęta to wszystko może powodować, że ciężko będzie nam utrzymać taką czystość na jakiej najbardziej nam zależy, ponieważ musielibyśmy ciągle chodzić z odkurzaczem, a to przecież jest niemożliwe. Jak się jednak okazuje, możemy skorzystać z pomocy robota sprzątającego.

Ale czy faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie?

Nie zastąpi

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że taki robot sprzątający nie zastąpi nam odkurzacza. Nie jest on w stanie wjechać w każdy zakamarek, jak i nie będzie w stanie przesunąć krzesła, aby dokładnie pod nim posprzątać, jak z pewnością zrobilibyśmy to my, gdybyśmy odkurzali. Ale fakt jest taki, że wbrew pozorom, taki robot sprzątający może nam znacznie ułatwić życie.

Przede wszystkim możemy sami zdecydować w jakie dni i o jakiej godzinie ma się włączyć, aby zebrać z podłogi różne okruszki i kurz. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, to może się okazać, że za każdym razem będziemy wracać do czystego domu, który przed chwilą został odkurzony, a taki robot sprzątający sam wróci do swojej bazy. Jeśli dziecku rozsypią się płatki, będziemy mogli włączyć takiego robota, sami nie przejmując się sprzątaniem, a to oznacza, że będziemy mieli więcej czasu dla siebie i rodziny.

Co więcej, nawet tańsze modele, posiadające tylko podstawowe funkcje, bez trudu będą w stanie odkurzyć nasz dywan, panele czy płytki, a to oznacza, że praktycznie będzie w stanie wyczyścić każdą dostępną powierzchnię.

Zróżnicowana oferta

Warto wiedzieć, że mamy tutaj do wyboru bardzo różne modele. Możemy wybrać droższe, które będą sterowane telefonem, będą pokazywały w jakim procencie są zapełnione, jak również będą oferowały nam zestaw najróżniejszych szczotek.

Nie mniej, powinniśmy zwrócić uwagę na to jak długo taki robot sprzątający jest w stanie pracować na baterii, jak również ile później będzie zajmowało jego naładowanie. Są one wyposażone w odpowiednie czujniki, dzięki czemu po natrafieniu na przeszkodę odbijają się od niej, albo ją objeżdżają, dzięki czemu mamy pewność, że mimo wszystko wyczyszczą pozostałą, wolną powierzchnię. Chociaż taki robot sprzątający nie zastąpi zwykłego odkurzacza, który ma większą moc, to jednak może sprawić, że rzadziej będziemy po niego sięgać.

Dzięki robotowi w naszym mieszkaniu będzie mniej kurzu, mniej sierści zwierząt i mniej okruszków roznoszonych przez dzieci, a to oznacza, że będzie po prostu czyściej. Wówczas wystarczy jeśli raz na jakiś czas sięgniemy po zwykły odkurzacz i dokładniej odkurzymy wszystkie zakamarki. Na co dzień, taki robot sprzątający sprawdzi się idealnie i pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu.