Jakie opony powinniśmy wybrać?

Jakie opony powinniśmy wybrać?
www.dieselcenter.pl studia licencjackie kosmetologia 24h/d Tyre services

Wystarczy wejść na jakąkolwiek stronę, poświęconą oponom, aby przekonać się, że będziemy mieli do wyboru wiele ich rodzajów. To z kolei oznacza, że jeśli będziemy musieli wymienić opony w naszym samochodzie, to koniecznie powinniśmy się zapoznać z ich rodzajami, parametrami i specyfikacją, tak abyśmy mieli pewność, że kupimy opony, które idealnie będą odpowiadały warunkom pogodowym, jakie będą panowały w danym okresie. Bardzo ważne jest to, abyśmy pamiętali, że w dużej mierze to właśnie od opon będzie zależało nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego też, nasza wiedza na ich temat powinna być jak największa.

Podstawowe rozróżnienie

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że opony dzielimy na letnie, zimowe i wielosezonowe. To oznacza, że musimy się dokładnie zastanowić, jak dużo jeździmy w danej porze roku i czy faktycznie potrzebujemy opon, które zostały przygotowane z myślą o konkretnej pogodzie. Czy może nie robimy aż tak wiele kilometrów, a to oznacza, że możemy skorzystać z opon, które traktowane są jako uniwersalne, w których jesteśmy w stanie poruszać się zarówno latem, jak i zimą. W przypadku specjalistycznych opon letnich czy zimowych, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że powstały one ze specjalnego rodzaju gumy.

Takiego który idealnie dopasowuje się do warunków pogodowych, a to oznacza, że kupując opony zimowe na zimę i letnie na lato, z pewnością odczujemy różnicę, zwłaszcza jeśli będziemy zmuszeni do nagłego hamowania. Z kolei opony wielosezonowe dobrze sprawdzą się, jeśli pogoda nie będzie zbyt kapryśna, zwłaszcza jeśli nie będziemy mieli zbyt dużych opadów zimą. Ale jeżeli każdego miesiąca pokonujemy dużo kilometrów, to jednak warto się zastanowić nad tym, czy nie lepiej jest zainwestować w opony, które zostały przygotowane na określony sezon.

To naprawdę jest różnica

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że opony letnie od zimowych dość zdecydowanie się różnią.

Inny jest ich skład, inny jest bieżnik, inaczej zachowują się one podczas określonych temperatur. To właśnie sprawia, że opony letnie na śniegu będą się ślizgać, tak samo jak i opony zimowe przy wyższych temperaturach nie będą nam już gwarantowały dostatecznie dobrej przyczepności. Jednak korzystając z nich w tym sezonie, do którego zostały stworzone, możemy być pewni, że nasze bezpieczeństwo podczas jazdy będzie znacznie większe. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, sprawdzić jak zachowują się opony przeznaczone do danej pogody, a jak te, które są wielosezonowe, albo są przeznaczone na inną porę roku.

Z pewnością szybko zauważymy różnicę.