Krajowe i międzynarodowe projekty

Krajowe i międzynarodowe projekty

25 sierpnia 2017 Wyłącz przez Beata
klucze hydrauliczne do rur https://alfapanel-plytawarstwowa.com//pl/p/Swietlik-dachowy-polaciowy-ALFA-ROOF-PREMIUM/1975 skup złomu Świętochłowice http://www.wostal.biz/skup-zlomu-swietochlowice.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Wspólne badania, wspólna produkcja, wspólne szukanie nowych rozwiązań – płaszczyzn do kooperacji, która przyczyni się do rozwoju przemysłu w danym kraju jest bardzo wiele. Czasami może ona sprowadzać się do wymiaru lokalnego i absorbować krajowe firmy, ośrodki naukowe, a nawet państwową administrację.

Innym razem wykracza poza granice jednego państwa i wynosi dane przedsięwzięcie na szczebel międzynarodowy. Zaletą takiej sytuacji jest z reguły lepsze nagłośnienie tematu, a medialny rezonans może stanowić cenny impuls, by projekt szedł do przodu.

Po drugie zaangażowanie partnerów z zagranicy w naturalny sposób podnosi szansę na wyższe finansowanie, a bez tego większość przedsięwzięć mających rozwijać i unowocześniać przemysł nie może się obejść. Podmiotami reprezentującymi poszczególne państwa w ramach wspólnych działań mogą być firmy prywatne, a także publiczne – z reguły jest to uzależnione od ich potencjału i tego, kto wystąpił z inicjatywą wspólnego projektu.

To oczywiście kwestie poboczne. Najważniejsze jest, aby pojawiły się korzyści.