Mandat przez GPS

Mandat przez GPS
www.unhuman-familia.pl dziedziczenie ustawowe firmy bhp gliwice

Większość współczesnych nawigacji posada bazę fotoradarów, w Szwajcarii jest to niedozwolone. Jeśli stróż prawa wykryje taką opcję w urządzeniu może je zarekwirować oraz dać mandat. Podobne przepisy są w Polsce, wielu kierowców szczególnie tych, którzy na co dzień poruszają się własnym samochodem korzysta z CB radio, które umożliwia komunikację z innymi użytkownikami którzy informują się o patrolach policji – jest to również nielegalne choć rzadko karane ponieważ sama antena która jest widocznym elementem nie jest zabroniona a jedynie przekazywanie informacji czyli policjant musiałby złapać kierowcę na tak zwanym gorącym uczynku by móc pociągnąć go do odpowiedzialności.

Podobnie jest z informacjami przekazywanymi przez kierowców za pomocą świateł np. w przypadku minionego patrolu policji. Rzecz jasna taka solidarność kierowców jest nielegalna i surowo karana.

Jest to o tyle zrozumiałe, że nigdy nie wiemy, komu dajemy wiadomość w postaci świateł być może jest to osoba, która jeździ samochodem bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu.