Porady dla osób odczuwających uzależnienie od zakupów

Porady dla osób odczuwających uzależnienie od zakupów
www.nanocluster.pl https://www.e-bielizna.pl/dodatki-do-bielizny/paski-do-ponczoch/

Jeśli zauważasz u siebie objawy zakupoholizmu i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić, przeczytaj kilka poniższych rad, które pomogą opanować nałóg. Po pierwsze, idąc na zakupy nie zabieraj ze sobą kart płatniczych, ani kredytowych. Kiedy zabierzesz określoną ilość gotówki, po prostu nie wydasz więcej niż masz w portfelu.

Płatności bezgotówkowe, mimo że bardzo wygodne, bywają zdradliwe. Nigdy nie wybieraj się na zakupy spontanicznie. Zawsze spisuj w domu dokładną listę zakupów i nie kupuj niczego, co nie jest na niej umieszczone.

Jeśli bardzo trudno ci się oprzeć zakupom, zabieraj ze sobą kogoś zaufanego – partnera, przyjaciela, kogoś z rodziny. W obecności innych łatwiej nam się powstrzymać, bo ich logiczne argumenty zwykle przeważą nad chęcią zakupów rzeczy, które nie są potrzebne. Dla każdego zakupoholika najgorszym okresem są wyprzedaże sezonowe i przeceny.

Unikaj wchodzenia do sklepów w czasie ich trwania, bo krzyczące z każdego kąta napisy „SALE” będą cię przyciągać jak ćmę do płomienia.