Powietrzne podróże

Powietrzne podróże
Vita Polymers Polska Zapmaster

Wzbicie się w powietrze – to marzenie towarzyszyło ludzkości od zawsze. Osiągnięcie tego celu przez wiele lat wydawało się niemożliwe. Uważano, że latanie to naturalna umiejętność posiadana wyłącznie przez ptaki i owady.

Ptaki stanowiły dla naukowców pewien wzorzec, który postanowili wykorzystać przy konstruowaniu maszyny unoszącej się w powietrze. Przez wiele lat marzenie to wydawało się niedorzeczne. Wiele badań zakończyło się niepowodzeniem.

Dlaczego zatem latamy? Pierwszą prawidłową konstrukcję samolotu zawdzięczamy braciom Wright. Miało to miejsce w 1903 roku. Od tego czasu samolot wydaje się czymś powszechnym.

Przedtem jednak maszyna ta budziła grozę i przerażenie. Obecnie w konstrukcji i wyglądzie samolotów zapanowały liczne zmiany. Samoloty uchodzą za jeden z najbezpieczniejszych środków transportu.

Wypadki z udziałem samolotu zdarzają się bardzo rzadko. Dzięki samolotom można dotrzeć w nawet najbardziej odległe miejsca na świecie. W dodatku trwa to znacznie krócej niż w przypadku innych środków transportu.