Przemysł chemiczny-2

Przemysł chemiczny-2
https://rubbpolska.pl/przemysl/ https://www.ditex.com.pl/produkty-kategorie/bramy-rolowane Szkolny sztandar wykonano wedle zleconego projektu

Przemysł chemiczny jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu.

Możemy podzielić ją na: chemię organiczną, czyli wytwarzanie produktów z węglowodorów, drewna, tłuszczów oraz kauczuku i chemię nieorganiczną, czyli przetwarzanie minerałów.

Kolejnym znanym podziałem jest chemia: wielka, małotonażowa i przetwórstwo.

To, co wyróżnia przemysł chemiczny na tle innych rodzajów, to zautomatyzowany proces w związku, przy czym czynnik ludzki nie jest aż tak istotny jak w innych przypadkach.

Przemysł chemiczny w Polsce rozwija się bardzo szybko: od koksowniczego, sodowego, nawozów sztucznych po środki czystości i farmaceutyczny.

Ważne jest nie tylko to, żeby produkcja była na takiej stopie, by zaspokoić potrzeby rodaków w ich posiadanie, ale obecnie by móc eksportować produkty poza granice kraju.

Dzisiaj żadne przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić na to, by ograniczać się do lokalnego rynku, niestety taka krótkowzroczność doprowadziłaby najprawdopodobniej do upadku przedsiębiorstwa w drodze eliminacji i konkurencji.