Przyszłość przemysłu w Europie

Przyszłość przemysłu w Europie
przekaźnik elektromagnetyczny przemysłowy skup złomu Mikołów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-mikolow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Nikt nie ma wątpliwości co do tego jaka gałąź przemysłu jest najbardziej perspektywiczna. Mowa oczywiście o przemyśle wysokiej technologii, do której zalicza się między innymi branżę informatyczną. To właśnie dzięki niej wiele procesów produkcyjnych przyśpieszyło, a dystrybucja produktów gotowych do sprzedaży stała się łatwiejsza i tańsza. Rozwiązania informatyczne towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Z tego powodu Europa nastawia się na inwestowanie w informatyzację.

Przede wszystkim kuszącą wizję stanowi możliwość konkurowania ze Stanami Zjednoczonymi. Zanim jednak przemysł wysokiej technologii w Europie dorówna temu ze Stanów Zjednoczonych minie sporo czasu. Jednym z problemów są braki kadrowe, co potwierdzają szacunki europejskich ekonomistów. Zgodnie z ich teorią brakuje kilkaset tysięcy wykwalifikowanych specjalistów z branży IT i pokrewnych. Z całą pewnością można stwierdzić, że inwestowanie w przemysł wysokiej technologii jest rozsądne i długofalowo opłacalne.