Rozwód nigdy nie jest łatwy

Rozwód nigdy nie jest łatwy
Radca prawny w Środzie Wielkopolskiej Praweł Tomczak - komornik

W idealnym świecie z pewnością nie byłoby żadnych rozwodów, jednak nasz świat na pewno taki nie jest. Tego typu sytuacje zawsze są w pewien sposób bolesne, jednak zdaje się, że w wielu przypadkach po prostu nie ma lepszego rozwiązania. Najlepiej by było, gdyby kobieta i mężczyzna w pełni się porozumieli i sprawiedliwie podzielili majątkiem, a także opieką nad dziećmi.

Przez dłuższy okres, czasami nawet kilkadziesiąt lat, byli oni dla siebie najbliższymi osobami i najlepiej byłoby rozstać się we względnej przyjaźni. W życiu często jednak bywa zupełnie inaczej. Pazerność albo nawet chęć zrobienia komuś na złość potrafią prowokować sytuacje, w których sprawa rozwodowa staje się bardzo skomplikowana.

Warto wówczas dobrze zapoznać się z zapisami prawa rodzinnego. Kiedy sprawa rozwodowa się komplikuje, to dobrze byłoby wynająć doświadczonego adwokata, żeby ten bronił naszych racji przed sądem. Jako że rozwody w ostatnich latach stały się dość popularne, to nie powinniśmy mieć problemów z dotarciem do osoby doświadczonej w tego typu sprawach.

Będzie ona dla nas najlepszym wsparciem w tym trudnym życiowym momencie, chociaż sami również możemy poczytać co nieco na temat prawa rodzinnego. Batalia sądowa o podział majątku czy też opiekę nad dziećmi powinna zawsze być dla nas ostatecznym rozwiązaniem. Najpierw spróbujmy się zwyczajnie dogadać, bo wyciąganie rodzinnych brudów przed obcymi osobami dla nikogo nie będzie przyjemne.

Jeśli jednak nie ma innej opcji, to po prostu trzeba walczyć o swoje.