Sprzątanie – domowe i naturalne sposoby.

Sprzątanie – domowe i naturalne sposoby.
www.kstit2014.pl dozowniki do dezynfekcji rąk zakład pogrzebowy poznań

Przywykliśmy do tego, że w sklepach oferuje się nam wiele różnych produktów, które mają sprawić, że sprzątanie będzie łatwiejsze, a powierzchnie, które nimi spryskamy będą prezentowały się jak nowe. Niestety, bardzo często tego typu produkty zawierają w sobie wiele różnych związków chemicznych, które nie zawsze są dla nas zdrowe, a jeśli mamy małe dzieci, to mogą się okazać wręcz niebezpieczne. Jak się jednak okazuje sprzątanie nie musi być trudne, a jednocześnie możemy tutaj korzystać z domowych sposób i naturalnych preparatów. Wówczas nadal będziemy mogli się cieszyć czystym domem, ale jednocześnie, nie będziemy musieli martwić się chemią.

Jest w każdym domu

W każdym domu znajdziemy ocet, a to wbrew pozorom nie tylko świetny dodatek do wielu dań, ale również środek czyszczący, oczywiście pod warunkiem, że wykorzystamy go w odpowiedni sposób. Dlatego też warto wiedzieć, że świetnie sprawdzi się on podczas likwidowania kamienia. Wystarczy wówczas, że użyjemy ciepłego octu i zaczniemy mocno szorować wybraną powierzchnię. Jeśli wlejemy go do czajnika, w którym jest kamień i zagotujemy go, to również szybko pozbędziemy się osadu.

Chociaż może nas to zaskoczyć, to możemy go także używać do pozbycia się kurzu. Wówczas do ¼ kubka octu należy dodać parę kropel oliwy z oliwek i w tak przygotowanym roztworze namoczyć szmatkę, którą będziemy przecierać zakurzone powierzchnie. Jeżeli w wiadrze zmieszamy ze sobą gorącą wodę, kubek octu i trochę płynu do naczyń, to tak przygotowanym roztworem będziemy mogli spokojnie umyć podłogę.

Co jeszcze możemy zastosować?

Bardzo często do sprzątania używana jest również soda oczyszczona, która świetnie usuwa tłuszcz, przykry zapach wydobywający się z umywalki albo zlewu, jak również pomaga w usunięciu dowodów przypalenia obiadu.

Jeśli zależy nam na naturalnych sposobach sprzątania, to możemy także wykorzystać cytrynę. Ona świetnie sprawdzi się również do ścierana kurzu, jeśli tylko wymieszamy ją z oliwą z oliwek, a także do czyszczenia wyrobów miedzianych. Przy domowych sposobach na czystość pomocna okaże się również sól. Dzięki niej będziemy mogli wyczyścić zaparzacz do kawy albo herbaty, rdzę z blachy, jak i będzie skutecznym sposobem do walki z molami oraz pchłami, które mogą się zadomowić w naszym dywanie.

Podczas sprzątania możemy zastosować gotowe preparaty, które będą drogie i naszpikowane chemią, albo możemy wybrać produkty, które mamy zawsze w domu, a które zmieszane z innymi składnikami, okażą się nie tylko skuteczną metodą na walkę z brudem i osadem, ale również będą całkowicie naturalne i będziemy mieli pewność, że w żaden sposób nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Naprawdę skuteczne, tańsze i zdrowsze będą te preparaty, które sami przygotujemy z octu, soli albo sody.