Szkło kryształowe

Szkło kryształowe
info-protect czyściwo papierowe

Niemal w każdym domu czy mieszkaniu znajdują się dekoracyjne wyroby szklane. Wyroby te produkowane są ze szkła kryształowego. Proces produkcji tego rodzaju szkła jest bardzo zbliżony do tradycyjnego. Z tą tylko różnicą, że podczas wytwarzania dodawany jest tlenek ołowiu. Jakie są najważniejsze właściwości szkła kryształowego? Przede wszystkim jest to wysoki współczynnik załamania światła.

Dodatkowo szkło kryształowe wyróżnia się dużą gęstością. Dodatek tlenku ołowiu znacząco wpływa na cechy szkła kryształowego. Jest to m.in. wysoka odporność na działanie kwasów.

Dzięki temu istnieje możliwość rzeźbienia w kwasie. Dużą zaletą jest także niska lepkość masy szklanej. Wpływa to na szybsze topnienie masy szklanej oraz proste formowanie. Większość ozdób szklanych wytwarza się ręcznie. Początkowo masę szklaną wydmuchuje się, a później nadawany jest jej właściwy kształt.

Szkło kryształowe często posiada ozdobne szlify. One również powstają w sposób ręczny przy użyciu specjalnych tarcz diamentowych.