Ułan 21

Ułan 21
zabezpieczanie ładunku na paletach http://uni-kat.pl/

Obecnie, gdy mówi się o armii przyszłości, ma się na myśli oddziały, stworzone z postaci, przypominających bohaterów rodem z gry komputerowej. Rozwój najnowszych technologii zmusza wojsko do tworzenia planów modernizacji armii, które trzeba jak najszybciej realizować.

W świecie, w którym rządzą komputery, nie ma miejsca dla przestarzałego uzbrojenia i zwykłych ludzi – polskie wojsko potrzebuje żołnierza doskonałego, bliższego cyborgowi niż człowiekowi z krwi i kości. Ułan 21 to specjalna zbroja, która ma być świetnym rozwiązaniem dla każdego żołnierza, służącego w armii dwudziestego pierwszego wieku.

Jej wielowarstwowa, kuloodporna konstrukcja pozwoli na umieszczenie na niej najnowszego sprzętu, który będzie pomagał człowiekowi błyskawicznie rozeznać się w sytuacji na polu walki. Mundur ma też umożliwiać długotrwałe działania na polu walki, a jednocześnie stanowić skuteczny pancerz przeciw zakażeniom oraz promieniom laserowym.

Założono, że wersja ostateczna powinna ważyć do 23 kilogramów, by żołnierz nie został nią przesadnie obciążony. Kombinezon Ułan 21 wchodzi w skład projektu indywidualnego uzbrojenia żołnierza, noszącego nazwę TYTAN.