Z czego składa się armia powietrzna Polski?

Z czego składa się armia powietrzna Polski?

23 września 2017 Wyłącz przez Beata
https://zapmaster.pl/ paski pet

Siły powietrzne mają za zadanie patrolować niebo i przeprowadzać operacje, które pozwolą wspierać inne oddziały zbrojne oraz uzyskać przewagę nad wrogiem. Polska armia powietrzna posiada dobrze wyszkolonych pilotów, gotowych do pokierowania latającymi maszynami w każdej chwili. Jednak jak obecnie wygląda sytuacja zbrojeniowa sił powietrznych? Czy w razie ewentualnego ataku polskie bojowe ptaki byłyby w stanie zapewnić rodakom bezpieczeństwo? Polskie samoloty pamiętają jeszcze dawne czasy, mimo to nadal mają się doskonale.

W skład armii powietrznej wchodzi wiele modeli, przeznaczonych do różnych zadań. Warto przytoczyć chociażby pierwsze konstruowane w kraju samoloty, TS-11 Iskra, których produkcję rozpoczęto w 1963 roku. Samoloty te są aktualnie używane do szkoleń i treningów pilotów.

Trzeba też pamiętać o myśliwcach MiG-29 Fulcrum, wciąż modernizowanych i przystosowywanych do nowych warunków. Kolejną wartą uwagi jednostką powietrzną jest C-130 E Hercules, czterosilnikowy samolot transportowy, obecny w polskiej armii od 2009 roku. Maszyna posiada napęd turbośmigłowy, a na jej pokładzie może pomieścić się aż dziewięćdziesięciu dwóch pasażerów.

W dzisiejszych realiach, kiedy to technika z każdym dniem idzie do przodu, ważną rolę odgrywają nowe technologie. Z tego właśnie powodu do Polskiej armii dołączyły najnowocześniejsze samoloty wielozadaniowe F-16.