W firmie powinna działać firma sprzątająca

W firmie powinna działać firma sprzątająca
www.stablack.eu https://mecenas-lodz.com.pl/ Annfil Poznań: Firma sprzątająca

Jeżeli prowadzimy firmę, to z pewnością na naszej głowie jest wiele ważnych spraw. Musimy pamiętać o opłacaniu faktur, o zamawianiu produktów, o odpowiednim kontakcie z klientami. Dlatego też, nie powinniśmy mieć na głowie takich rzeczy jak sprzątanie, bo może się okazać, że wówczas będzie tego wszystkiego już za dużo i nie będziemy w stanie dopilnować, aby w naszej firmie było naprawdę czysto i schludnie. A przecież jest ona naszą wizytówką i może się okazać, że to właśnie na podstawie warunków i czystości jakie w niej panują, potencjalni klienci będą podejmowali ostateczną decyzję, czy chcą podjąć z nami współpracę czy jednak nie. Dlatego też, tak ważne jest to, aby zatrudnić do tego firmę sprzątającą i to najlepiej taką, która dobrze będzie wiedziała co ma robić i nie będzie potrzebowała ciągłego nadzoru.

Odpowiednie ustalenia od samego początku

Zanim zatrudnimy konkretną firmę, na początek powinniśmy poczytać opinie przynajmniej o kilku z nich. Wówczas będziemy mogli określić, które są w stanie spełnić nasze oczekiwania i z którymi współpraca może się rozwijać w odpowiedni sposób. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że powinniśmy sprawdzić zakres usług takiej firmy, abyśmy wiedzieli czy zajmie się ona gruntownym sprzątaniem naszej firmy, czy może się okaże, że czegoś sprzątać nie będzie. Ważną kwestią jest również wynagrodzenie, a więc warto się upewnić czy taka firma sprzątająca będzie liczyła swoją stawkę jako stałą od konkretnego sprzątania, czy może będziemy płacić za godziny, w których faktycznie wykonywała swoją pracę. Należy również od początku ustalić, jak często pracownicy takiej firmy sprzątającej powinniśmy się u nas pojawiać.

Czy mają być codziennie, czy starczy raz w tygodniu. Najważniejsze jest to, aby dzięki ich staraniom było widać, że nasza firma jest czysta, bo to będzie dobrze wyglądało w oczach naszych potencjalnych klientów.

Inaczej na hali, inaczej w biurze

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że trochę inaczej będzie wyglądało sprzątanie hali produkcyjnej, a trochę inaczej sprzątanie biur. W tej pierwszej można się umówić, że sprzątać będą co dwa dni i kilka razy do roku będą myć okna. Za to w biurach powinniśmy zadbać o większy porządek.

Dlatego też, dobrze się umówić, aby ekipa sprzątająca przychodziła codzienne i to w takich godzinach, gdy nie będzie pracowników biura. Czyli albo bardzo wcześnie rano albo późnym popołudniem. Tam też częściej powinny być myte okna, jednak warto ustalić zasady, a więc określić czy biurka również mają być sprzątane czy jednak nie, czy naczynia będą myli sami pracownicy czy jednak też ma to należeć do firmy sprzątającej. Takie rzeczy wydają się małymi szczegółami, jednak jeśli nie zostaną ustalone od samego początku, to może się później okazać, że staną się sporym problemem i będą utrudniały dobrą współpracę. Jest sporo firm oferujących profesjonalne sprzątanie biur i powierzchni magazynowych.

Warto się przyjrzeć ich propozycji, aby mieć pewność, że wybierzemy tą, która faktycznie spełni nasze oczekiwania.